Organizatorzy

Local Conference of Youth Poland 2019

Agnieszka Gryz

Studentka Lund University, jednej z największych i najbardziej renomowanych uczelni w Skandynawii. Aktywistka i działaczka społeczna. Działała dla Polskiej Akcji Humanitarnej oraz ukończyła staż w Harvard Business Review Polska. Koordynatorka ds. wolontariuszy oraz promocj podczas Global Warning Conference w Szczecinie. Swoją przyszłość wiąże z dyplomacją klimatyczną i energetyczną. Alumna Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Weronika Adamczak

Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i aktywistka z południowej Polski. Wolontariusz podczas COY14, wolontariusz do delegacji Indii podczas szczytu klimatycznego COP24. Za główne cele obrała pracę nad podniesieniem klimatycznej świadomości społeczeństwa oraz zaangażowaniem młodzieży w proces zmiany polityki klimatycznej. Swoimi działaniami na Śląsku realizuje je prowadząc warsztaty z młodzieżą i organizując wydarzenia takie jak LCOY Poland. Wierzy, że możemy wprowadzić zmianę tylko przez współpracę i wzajemne zrozumienie.

Magdalena Szczepanek

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Tychach i aktywistka działająca na rzecz Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Katowicach. Należy do szkolnej grupy debat oksfordzkich i prowadzi szkolną kawiarenkę.

Beniamin Strzelecki

Student na New York University Abu Dhabi. Absolwent międzynarodowego liceum EMIS w Izraelu i inkubatora przedsiębiorczości Watson Institute w USA. Zaangażowany w edukację pozaformalną oraz ochronę środowiska. Twórca platformy Rok w Bok pomagającej młodzieży w planowaniu gap year, która w tym roku została zakwalifikowana do finału Europejskiej Nagrody Młodzieży.

Zuzia

Zuzanna Borowska

Aktywna członkini YOUNGO, reprezentantka młodzieży podczas kilku sesji ONZ w sprawie zmian klimatu – w tym szczytu klimatycznego COP24. Aktywistka i działaczka społeczna. Organizatorka konferencji Bielsko-Biała Model United Nations oraz projektu społecznego Open Minds Project, a także kilku strajków klimatycznych. Głęboko wierzy w ideę dialogu i porozumienia, a swoje plany zawodowe wiąże z dyplomacją. Prywatnie wielbicielka muzyki, podróży i tańca współczesnego. Pomysłodawczyni i główna organizatorka pierwszej edycji LCOY Poland.

Kasia Smętek

Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie ucząca się na SciencesPo w Paryżu. Współorganizowała COY14 – spotkanie młodych przed COP24, w którym uczestniczyła jako wolontariusz i obserwator. Reprezentowała światową młodzież na takich spotkaniach jak PreCOP czy Abu Dhabi Climate Meeting. Współpracowała ze Specjalną Wysłannik Sekretarza Generalnego ONZ ds. Młodzieży Jayathmą Wickramanayake przygotowując Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny oraz reprezentowała polską młodzież w rządowej delegacji na Szczyt Klimatyczny ONZ w Nowym Jorku.

Lena

Lena Brodzik

Najmłodsza z organizatorów, aktywistka klimatyczna. Organizatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Reprezentowała młodzież na wydarzeniach lokalnych, np. Sesji Rady Miasta w sprawie Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu, oraz międzynarodowych, np. na Europejskim Kongresie Gospodarczym. Na co dzień oprócz ratowania świata i działalności społecznej zajmuje się tańcem w grupie teatru tańca „Poruszenie”. Poza klimatem interesuje ją oceanologia i biologia morza.

Chcesz dołączyć do nas przy tworzeniu LCOY?